Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim sprawdzian brainly

Pobierz

Dział: 1.. Car Aleksander I utworzył z tych ziem Królestwo Polskie, zwane Królestwem Kongresowym.. Rozwiąż test.. Udostępnij.. Wymieniam decyzje kongresu wiedeńskiego w sprawie ziem polskich.. Najważniejsi uczestnicy kongresu: Wielka Brytania, Rosja, Austria, PrusySeria: Wczoraj i dziś - sprawdzian.. Do opisu dopisz postać.. Królestwo Polskie 2.. Wiosna Ludów na ziemiach polskich.. a) KRÓLESTWO PRUSKIE b) GALICJA c) KRÓLESTWO POLSKIE d) CESARSTWO AUSTRIACKIE 2) Po Kongresie w Wiedniu ziemie polskie zostały podzielone na: a) Wlk.. Sushia 2 lata temu.. Decyzje kongresu wiedeńskiego dotyczące ziem polskich.. Po każdym pytaniu będzie pokazana poprawna odpowiedz.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Jak znaczenie dla Polski miały obrady Kongresu Wiedeńskiego?. Postanowienia kongresu wiedeńskiego w sprawie polskiej (1815 r.): Większość Księstwa Warszawskiego została przyznana Rosji.. Ks. Poznańskie, Rzeczpospolitą Krakowską, Królestwo Polskie c) Rzeczpospospollitą .Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim - sprawdzian wiadomości.. Kryteria sukcesu do sprawdzianu z działu: "Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim".. Zawiera nieodpowiednie treści?. Wiosna Ludów na ziemiach polskich 3.. Sprawdzian z historii dla klasy 7, dział 1.. Nie możesz znaleźć?Sprawdzian "Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim" - test sprawdzający - rozdział 2..

Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim ; 1.

Po upadku Księstwa Warszawskiego.. Powstanie listopadowe - notatka ; 4.. Quiz w Poczekalni.. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jeśli nie znasz odpowiedzi na te py.1 Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim - powtórzenie wiadomości.. Powstanie listopadowe.. "Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim" Opis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu "Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim" grupa testu A i B dla klasy 7, .PDF, Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim 2. b. u Wielkie Księstwo Poznańskie - przyłączono do Prus.. Polacy po powstaniu listopadowym.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. ZIEMIE POLSKIE PO KONGRESIE WIEDEŃSKIM..

Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim .

Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 7.. Królestwo Polskie - połączono z Rosją.. Najważniejsze założenia konstytucji Królestwa Polskiego z 1815 r.ZAGADNIENIA NA SPRAWDZIAN - ziemie polskie po kongresie wiedeńskim NACOBEZU Podział terytorium dawnych ziem polskich na kongresie wiedeńskim - Wielkie Księstwo Poznańskie, Królestwo Polskie, Rzeczpospolita KrakowskaOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Kultura polska pod zaborami.. Brak możliwości powrotu do pytań po udzieleniu odpowiedzi.. 1.Na kongresie wiedeńskim Księstwo Warszawskie podzielono na: a.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .1) Na kongresie wiedeńskim zlikwidowano Księstwo Warszawskie.. Sprawdzian historia klasa 7 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 7 dział 1 - Europa po kongresie wiedeńskim; Sprawdzian historia klasa 7 dział 2 - Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim; Sprawdzian historia klasa 7 dział 3 - Europa i świat po Wiośnie LudówTest Europa po kongresie wiedeńskim, podrozdział podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa III.. Pytania dotyczą kształtu Europy po ustaleniach Kongresu Wiedeńskiego.. Rzeczpospolita KrakowskaKongres wiedeński..

Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim.

Wojna polsko-rosyjska 1831 r. 2.. Rozpoczął się jesienią 1814, zakończył w czerwcu 1815; podczas trwania kongresu odbywały się w Wiedniu liczne bale, stąd złośliwe określenie "tańczący kongres".. "Europa po kongresie wiedeńskim" Opis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu "Europa po kongresie wiedeńskim" grupa testu A i B dla klasy 7, .PDF, Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.ZIEMIE POLSKIE PO KONGRESIE WIEDEŃSKIM -powtórzenie Prezentacja zawiera zadania na powtórzenie działu II "Ziemie polskie po Kongresie Wiedeńskim" liczba stron 24 Sprawdzian.. Skorzystaj z podpowiedzi: Stanisław Staszic, Jakub Szela, Piotr Wysocki, Edward Raczyński, Mikołaj I, Franciszek Ksawery Drucki-Lubecki, Walerian Łukasiński, Józef Chłopicki, Adam Jerzy Czartoryski, Edward Dembowski, Emilia Plater, Wojciech .Miał ktoś sprawdzian z historii dział 2 Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim kl. 7 .. c. Rzeczpospolitą Krakowską (Wolne Miasto Kraków) 2.. PrusySprawdzian z historii dla klasy 7, dział 1.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Kongres wiedeński (niem.. Wielka Emigracja ; 5.. Opis testu.. Sytuacja na ziemiach polskich po upadku powstania listopadowego 2.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wybuch powstania listopadowego 2.. Królestwo Polskie - notatka ; 3..

- Ziemie polskie po kongresie.

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.2.. Skomentuj.. Co powstało na jego miejsce?. .Europa po Kongresie wiedeńskim - ZIEMIE POLSKI PO KONGRESIE WIEDEŃSKIM - Europa po kongresie wiedeńskim.. Pokaż więcej.. Kongres wiedeński - zjazd dwunastu państw zwołany przeciwko Napoleonowi.. Po upadku Księstwa Warszawskiego - notatka do uzupełnienia ; 2.. Biblioteka w Kórniku była ośrodkiem polskiej kultury w Galicji.. Lekcja powtórzeniowa ; Dział III .Seria: Wczoraj i dziś - sprawdzian.. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Sprawdzian Klasa 7, dział 1 - Europa po Kongresie Wiedeńskim.. Wielka Emigracja 2.. W tym celu wpisz cyfry od 1 do 4, zaczynając od wydarzenia najwcześniejszego.. Proszę szybko daje NAJ za dobrą odpZiemie Polskie po kongresie wiedeńskim.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Wyślij zgłoszenie .Ziemie polskie po Kongresie Wiedeńskim.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Europa po kongresie wiedeńskim Test podsumowujący rozdział I 1 imię i nazwisko klasa Ustal kolejność chronologiczną podanych wydarzeń.. Czym było Wolne Miasto Kraków i Wielkie Księstwo Poznańskie?. Ossolińskich stanowił ośrodek polskiej kultury w Galicji.. Jak ktoś miał to proszę podać pytania jakie była ;-) Książka nowa era wczoraj i dziś Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2017-11-11 09:12:21Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim Tabela Granice wolności - plik pdf Mapa mentalna Królestwo kongresowe - propozycja rozwiązania cz. 1 - plik pdfPodział ziem polskich po kongresie wiedeńskim.. Sprawdzian grupa A lub B. Zad 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11.. Dział: 2. data 0-1 p. powstanie Świętego Przymierza wybuch powstania na Węgrzech wybuch wojny krymskiej rewolucja lipcowa we .Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim DRAFT.. Sprawdzian "Polska po 1945 roku" klasa 8 Historia Test..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt