Przekształć plan ramowy w plan szczegółowy miłość typowy

Pobierz

PRZYKŁAD: PRZYGODA z GOLLUMEM 1.. Zapoznanie się Danusi i Elzy nad morzem.. Miłość Ewy Jedwabińskiej do córki Aureli Jedwabińskiej.Janko Muzykant - streszczenie, plan wydarzeń.. Spotkane szlachcica z diabłem.. Rozmowa Macieja z Piotrem.. 3.Zapoznanie Todda z Neilem i nowymi kolegami.Plan ramowy przedstawia najważniejsze wydarzenia w utworze.. > godz. 720- ok. 1120- przejazd ze Straszewa do Warszawy (359km).w rozwiązywaniu problemów teoretycznych i praktycznych objętych programem nauczania i wynikających z podstawy programowej, proponuje rozwiązania .. jak np. miłość - nienawiść, przyjaźń - wrogość z pomocą nauczyciela podejmuje próby odczytania sensu metaforycznego utworów II.. STRASZEWO-WARSZAWA-STRASZEWO DZIEŃ 1 5.06.2007r.. Zamieszkanie u Mamertów.. W nowej kampanii telewizyjnej Lubella pokazuje, że jej płatki śniadaniowe to energia ze zbóż - zapewniająca dzieciom moc do beztroskiej zabawy.. Od najmłodszych lat uczono go pracy, jednakże Janko nie wydawał się .Przekształć ramowy plan wydarzeń w plan szczegółowy, dopisując podpunkty do punkty głównego.. A)Miłość-typowy motyw w literaturze renesansowej B)Sposoby mówienia o miłości w sonecie Petrarki i fraszkach KochanowskiegoC)Rożnorodność sposobów ujęcia motywu miłości w literaturze renesansowej.Przekształć zaproponowany ramowy plan wypowiedzi w szczegółowy, dopisując podpunkty w formie pytań..

Przekształć plan ramowy w plan szczegółowy.

Artykuł prasowy (lid i śródtytuł) Rodzaj drukowanej wypowiedzi w prasie, od notatki informacyjnej na temat polityczny, społeczny, kulturalny, sportowy - po krótki esej.Ułóż plan wydarzeń do legendy o Juracie Ułóż plan wydarzeń do legendy o Juracie .. Panowanie Juraty w głębinach Bałtyku.. Spotkanie w Horteksie.. Rozmowa z ciocią Lilą.. - Bezowocne połowy., 3.. Stworzenie ciała człowieka z gliny przez Prometeusza.. Rodzice przywożą Oskarkowi "Dziadka do orzechów" 12.. 5.Kolejne zachorowania.. 2.Przydzielenie uczniom zajęć pozalekcyjnych.. Praca u matki Pawełka.. Złość Maćka względem Matyldy.. PROGRAM RAMOWY IMPREZY Impreza wyjazdowa szkolna Wycieczka autokarowa, organizowana od 5 do 6 czerwca 2007r.. - Złowienie złotej rybki., 4.. Wyprawa Danusi po ryby i ponowne spotkanie z nieznajomą.. Oskarek poznaje rodziców dziewczynki 16.. Kradzież fujarki.. Streszczenie.. Proszę o jak najszybszą pomoc ,ponieważ ta praca jest na jutro.Ramowy plan wydarzeń Syzyfowych prac.. Operacja Peggy 15.. Nocleg w karczmie.. Za pomocą tych narzędzi można w sposób swobodny rozwijać się czy zapewniać sobie rozrywkę.. Uczucie Maćka do Kreski.. 8.Kazanie ojca Paneloux.6.. Przeprowadzka do Poznania.. 54) Majewski śledzony przez Borowicza.. 14.5.Obronienie przez Danusię samotnej dziewczynki na plaży przed napastnikiem.. Miłość rybaka do pięknej królowej.. Przewodnik po najlepszych filmach i serialach.Odprawa posłów greckich - Plan wydarzeń..

Dziady cz. II - plan ramowy.

53) Przyjaźń Radka i Siegera.. Umiał docenić odwagę i prawdziwą miłość ich małej ojczyzny, jakiej dowiódł Nemeczek.Dżuma - Plan wydarzeń.. Monolog Antenora na temat zgubnego postępowania Aleksandra.. Uczynienie iskry z ognia niebieskiego duszy człowieka.. Wstęp: kim jest Raskolnikow?. Oskar ucieka ze szpitala 18.. Krążyły pogłoski, że Feri Acz został wydalony z poprzedniej szkoły.. Niebezpieczna podróż powrotna.. Zabawa w karczmie a) b) c) 2.. Czyli załóżmy przykład: 1.. Mimo wszystko, chłopiec przeżył i razem ze swoją matką wiódł biedne życie.. Wizyta w gabinecie dentystycznym.. pazura98zapytał(a) 12.03.2015 o 18:53.. Gniew królowej.. 7.Próba wyjazdu dziennikarza z miasta.. 58) Powrót Marcina do Klerykowa.. Spotkania zakochanych.. Obawy Heleny o własne życie.. Zabawa w szybkie dorastanie 10.. 57) Miłość Marcina do "Biruty".. 4.Przywołanie duchów lekkich - Józio i Rózia.2.. Płatki Lubella.Wybierz sobie dowolny fragment planu ramowego i przekształć go w plan szczegółowy według poniższego przykładu.. Rzeczywiście, był to chłopiec uczciwy i sprawiedliwy.. 59) Wizyta w domu "starej Przepiórzycy".Odpowiedź została zedytowana [Pokaż poprzednią odpowiedź] Plan ramowy opiera się tylko na ogólnych punktach, czyli zapisanie zdarzeń.. 56) Przygotowania do egzaminu maturalnego.. Z tego mitu wywodzi się pojęcie prometeizmu..

A szczegółowy plan rozdrabniasz na części.

Wizyta u pani Nowackiej.. (wtorek) > godz. 700- zbiórka przy Szkole Podstawowej w Straszewie.. Jednocześnie ogrom kursów z każdej dziedziny wprowadzić może niejedną osobę w konsternację i zagubienie.Sprawdź, jak brzmi ENERGIA ZE ZBÓŻ!. Pełen chrupania i dziecięcej zabawy spot to kolejna odsłona komunikacji pod hasłem "Najlepsze ze zboża".. Szkoły Średnie.. 3.Wezwanie pokutujących duchów na Dziady.. Miłość Anieli i Pawła.. Pogrom zbójcerzy.. Czy w opowiadaniu jest: opis miejsca wydarzeń, opis bohatera/ bohaterów, dialog, jeden ze związków frazeologicznych: "Mieć nieczułe serce", "Zakochać się od pierwszego wejrzenia", "Miłość nie sługa", "Stracić głowę z miłości".9.. Zaatakowanie letniczki we wsi.. - Spokojne życie rybaka i jego żony., 2.. Czy opowiadanie ma: tytuł; akapity trzy części od 7-10 zdań.. Niewypite mleko Mamerciątek.. Szkoła i Edukacja.. Wynajem pokój u cioci Lili.. Aktualny program telewizyjny w przyjaznym układzie.. Boże Narodzenie spędzone z ciocią Różą i .1.. 6.Zamknięcie bram miasta i ogłoszenie epidemii.. 5.Poszukiwanie ukochanej przez Orfeusza.Program TV kilkuset stacji telewizyjnych.. 2.kilkuzdaniowy wywiad, plan ramowy i (z pomocą nauczyciela) szczegółowy, ogłoszenie, zaproszenie, instrukcję, przepis kulinarny, kartkę z dziennika i pamiętnika, notatkę (np. w tabeli) i proste krótkie streszczeniePrometeusz to tytan, symbol poświęcenia dla dobra ludzkości i archetyp buntownika..

Skonstruowanie latawca przez Stasia i Nel z wiadomością (Plan ramowy) 1.

Wizyta Matyldy u Macieja.. 1.Pojawienie się martwych szczurów na ulicach.. 2.Przybycie dziennikarza, Ramberta.. Miłość do Peggy Blue i rozczarowanie 11.. Pomysł na pomoc domową.. Nowela rozpoczyna się opisem dziecka, które przyszło na świat.. Tworzenie wypowiedziNiecny plan Hegemona.. Spostrzeżenie Bilba przez Golluma: a) strach hobbita przed nieznanym, dziwnym stworzeniem, b) przygotowanie się do obrony za pomocą mieczyka znalezionego w siedzibie trollów.. 4.Śmierć Eurydyki.. Przyjęcie Anieli do liceum w Poznaniu.. Uroczysta uczta.Plan wydarzeń: 1.Orfeusz królem Tracji.. Rozmowa Antenora z Aleksandrem na temat zbliżającej się rady.. 3.Próba samobójcza Cottarda.. Decyzja rady Trojańczyków o zatrzymaniu Heleny w mieście.- buduje ramowy i szczegółowy plan wypowiedzi - układa opowiadanie odtwórcze z dialogiem oraz z elementami opisu, krótką relację, proste sprawozdanie, zaproszenie, ogłoszenie, pamiętnik i dziennik pisany z perspektywy bohatera i własnej, regulamin - redaguje notatkę w formie prostego schematu, tabeli, planuW obecnych czasach posiadanie komputera i dostęp do Internetu zapewniają moc możliwości.. 2.Rozpoczęcie obrzędu Dziadów.. Kryzys miłosny 17.. Przyjaźń Jacka i Kreski.. …………….. Rozwinięcie: a) zbrodnia jako sposób na… Mam utworzyć Plan Ramowy do wierszu Jana Twardowskiego "Pani Twardowska".. Prometeusz nauczycielem człowieka w kwiestii: umiejętnego używania ognia, sztuk i .. Plan szczegółowy - jest dużo dokładniejszy - większość punktów ma swoje rozwinięcie w podpunktach.. Poszukiwanie Aureli.. Trzy rozkazy Twardowskiego a) b) c) (czyli w tych podpunktach:a,b,c, macie napisać to co się działo mędy np.1,a 2 ) z góry dziękiStowarzyszenie Umarłych Poetów - Plan wydarzeń.. 1.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Akademii Weltona.. Mobilizacja w grodzie.. Autor książki pisze jednak: "w jego spojrzeniu było.. coś miłego i ujmującego".. Klęska Hegemona.. Ponowna wizyta u dziewczynki 13.. Atak choroby pani Ady.Był silny i niesłychanie odważny.. Chłopiec wydaje się być niezwykle słabym, wydawać by się mogło, że niebawem umrze.. Kurs latania.. 1.Spotkanie wiejskiej gromady w kaplicy pod przewodnictwem Guślarza.. Skonstruowanie latawca przez Stasia i Nel z wiadomością (Plan sczegółowy)Dziady cz. II - plan ramowy - klp.pl.. Tajemniczy telefon do Pawełka.. 2.Małżeństwo Orfeusza I Eurydyki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt