Krajobraz sawanny i stepu ćwiczenia

Pobierz

Poznasz cechy klimatu tych stref oraz gatunki roślin i zwierząt, które w nich występują.. Na tych terenach Słońce nigdy nie pojawia się w zenicie.. Zajmują rozległe obszary w Afryce, Ameryce Południowej i Australii.. Z gałęzi akacji w centrum zwisają gniazda ptaków w kształcie worków.. Przywrócić automatycznie zapisane ćwiczenie: .•udność sawanny trudni się głównie uprawą ziemi lub hodowlą zwierząt.. Podane poniżej punkty mają Ci pomóc w wykonaniu zadań w ćwiczeniach.. Opisz klimat sawanny ile wystepuję tam pór roku?. Cele lekcji: Uczeń: wyjaśnia znaczenie terminów: sawanna, step, preria, pampa wskazuje na mapie świata obszar występowania sawann i stepów omawia na podstawie klimatogramu cechy charakterystyczne klimatu strefy sawann i stepówDowiesz się, na jakich kontynentach występują krajobrazy sawanny i stepu.. Wymień rosliny i zwierzęta stepu i sawann.. Charakterystyczne obecnie są małe ssaki ryjące nory w ziemi.rozwiąż ćwiczenia, zdjęcia rozwiązanych zadań wyślij mailem [ ] Sawanna Rozmieszczenie - Afryka, Ameryka Południowa, Australia Klimat - równikowy[podrównikowy] - wysoka temperatura cały rok, 2 pory roku sucha i deszczowa Roślinność: trawy, baobab i akacja Zwierzęta: antylopy, zebry, słonie, żyrafy, lew .1.. KLIKNIJ TUTAJ!. Zeszyt ćwiczeń s. 72-75RaH4ZJstfXcAt 1.. Otwórz podręcznik strona 120.. 4.Temat lekcji: Krajobrazy Sawanny i stepu..

Krajobraz sawanny ZAPAMIETAJ !

Cechy sawanny:Temat: Krajobraz sawanny i stepu.. Duża odległość od morza sprawia, że powietrze jest tu suche, opadów jest niewiele.Krajobrazy sawanny i stepu Zapoznaj się z rozmieszczeniem strefy sawann mapa str. î ì , a następnie posłuchaj pierwszej części lekcji dotyczącej klimatu, świata roślin i zwierząt oraz życia mieszkańców strefy sawann.. KLIKNIJ TUTAJ!. Pamiętaj, że zadania związane z tematem możesz zrobić w zeszycie przedmiotowym, lub wydrukować i rozwiązać kartę pracy.. Dowiesz się jakie ludy zamieszkują sawanny i stepy oraz jaki tryb życia prowadzą.. Zdobędziesz wiedzę o warunkach życia i pracy mieszkańców sawanny i stepów.. Kiedyś na stepach pasły się wielkie stada zwierząt roślinożernych.. Zestawienie porównujące poznane dziś krajobrazy znajdziesz na stronie 126 w podręczniku.. trzymuje się zĆwiczenia str. 72- 75 Twoim zadaniem jest wykonanie zadań w zeszycie ćwiczeń.. Przyporządkuj poniższe informacje do odpowiednich rubryk.. KLIMATY SAWANNY I STEPU Sortowanie według grup.. Na podstawie map w podręczniku na stronie 120 i 123 wymień obszary występowania sawann i stepów: Obszary występowania sawanna step Ćwiczenie 3.Krajobraz Sawanny i Stepu klasa 5 Zawiera 9 pytań.. Zapisz pierwszą część notatki.. Ćwiczenie 1 .. Rośliny stepu są przystosowane do niedoboru wody jak i te, które żyją na sawannie..

TEMAT: Krajobrazy sawanny i stepu.

Zapisz temat w zeszycie lekcyjnym.. W klimacie umiarkowanym, na terenach mocno oddalonych od brzegów morskich, wykształcił się krajobraz stepowy.. Celem podsumowania i utrwalenia wiadomości, wykonaj zadania poniżej.. Edytuj elementy.. Występują w niej cztery pory roku.. - W zeszycie wyjaśnij pojęcia: a)sawanna.. Nauczysz się wskazywać na mapie położenie strefy sawann i strefy stepów.. Na podstawie podręcznika wyjaśnij krótko znaczenie terminów: sawanna step preria pampa Ćwiczenie 2.. KLIKNIJ TUTAJ!. •a stepach rosną trawy i inne niskie rośliny.. Wykonanie zadań w zeszycie ćwiczeń, str. 72 - 73, ćw.. •zęść mieszkańców stepów prowadzi koczowniczy tryb życia.. Więcej.. wg Iwonawie.. Przeczytaj proszę uważnie temat z podręcznika (str. 120 - 126) Szczególną uwagę zwróć na: a) mapę - obszary występowania lasów1.. 1.Przeczytać temat lekcji z podręcznika str.120-126 a.Wyjaśnić znaczenie terminów: sawanna, step, preria, pampa b.Wskazać na mapie świata obszary występowania sawann i stepówWykonaj pomagając sobie podręcznikiem: zadanie 1 - Na dobry początek w zeszycie ćwiczeń, zadanie 2,3 i 4 w ćwiczeniach na stronie 72, 73,74.. Fotografia przedstawia krajobraz sawanny w porze deszczowej..

Krajobrazy sawanny i stepu Sortowanie według grup.

a) strefa klimatów równikowych - wysoka temperatura powietrza przez cały rok,Temat: Krajobrazy sawanny i stepu (str.120-126 podręcznik) (str. 72-75 zeszyt ćwiczeń) Materiały dodatkowe: 1.. Kenia - sawanna, pora deszczowa.. Film edukacyjny - Krajobraz sawanny i stepuTemat: Krajobrazy sawanny i stepu.-Przeczytaj treści tematu str. 120-124.-Przeanalizuj tabelę str.126 w podręczniku - porównanie sawanny ze stepem.. Cele lekcji: Nauczysz się wskazywać na mapie położenie strefy sawann i strefy stepów.. Świat roślin i zwierząt sawanny: a) rośliny - baobaby, akacje b) zwierzęta - antylopy, zebry, słonie, żyrafy, lwy, lamparty, sępy, szakale 3.krajobraz stepu i sawanny Sortowanie według grup.. Przez resztę roku jest bardzo sucho.w lato i wiosnę.. Podręcznik s.120-126.. Zwierzęta sawanny i stepu, kl. 5 Znajdź parę.Krajobrazy sawanny i stepu.. Cele lekcji: Poznasz cechy klimatu strefy sawann i stepu oraz gatunki roślin i zwierząt, które w nich występują I.. 1.zadanie "Dla dociekliwych" w zeszycie ćwiczeń na stronie 75.. Trawy rosną bujnie, krzewy i drzewa mają ciemnozielone liście.. NOTATKA DO ZESZYTU 1. b)step-Wykonaj w zeszycie ćwiczeń zadania dotyczące tematu Krajobrazu sawanny i stepu.. Polub.. Niestety, w wyniku działalności człowieka ich ilość zdecydowanie się zmniejszyła..

Krajobraz sawanny i stepu | klasa 5 + ASYSTENTKA.

Dowiesz się, jakie gatunki zwierząt i roślin występujących w tych strefach krajobrazowych.. 30.04.2020Temat: Krajobrazy sawanny i stepu.. Poznasz cechy klimatu sawanny i stepu.. Klimat i krajobraz stepów .. Udostępnij Udostępnij wg Dorota241.. *Wersja do wydruku: Krajobrazy sawanny, stepuTemat :Krajobraz sawanny i stepu.. 3.Opisz iklimat stepu - opady, temperatura itp. 4.. GEOGRAFIA -KLASA 5 mgr Monika Wiśniewska.. Osadź.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Krajobrazy sawanny i stepu, kl. 5.. 08.05.2020 Temat: W wilgotnym lesie równikowym i w lesie strefy umiarkowanej.3.Uzupełnić zadania w zeszycie ćwiczeń str.80,81 .. Ćwiczenia: 1.Wskaż regiony świata w jakich wystepują sawanny a w jakich stepy.. Dowiesz się , jakie ludy zamieszkują sawanny i stepy oraz jaki tryb życia prowadzą.. W Afryce, na terenach Ameryki Południowej oraz Australiiwystępują rozległe obszary, na których przez cały rok jest bardzo gorąco, lecz deszcze padają tylko przez kilka miesięcy.. Wymagane logowanie .. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. Sawanny - rejony na północ i południe od wilgotnych lasów równikowych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt