Czy podobała ci się lektura w pustyni iw puszczy

Pobierz

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.W pustyni i w puszczy to naprawdę bardzo ciekawa historia.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Ponieważ jest to nie tylko historia dwójki dzieci lecz również książka pełna opisów krain ,przyrody krajów przez które wędruję Staś i Nel.Moim zdaniem od samego początku trzyma czytelnika w napiciu,od porwania po dalsze przygody.Pisarz poprzez .W pustyni i w puszczy przetłumaczono na wiele języków, a dwie ekranizacje powieści stały się kinowymi hitami.. Zablokuj Zgło .. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Mirusinda 4 lata temu.. Bardzo interesujący temat i fabuła są ubarwione pięknymi wstawkami dotyczącymi przyrody.. Rozwiąż test!W pustyni i w puszczy ukazywała się w odcinkach w "Kurierze Warszawskim" w latach , po raz pierwszy jako całość została wydana w 1911 roku.. Czy będziesz singlem w 2021 roku?Ile wiesz o lekturze "W pustyni i w puszczy"?. Najbardziej bałam się, że Nel nie przeżyje.Książka"W pustyni i w puszczy"jest jedną z ciekawszych lektur.Opisane w niej przygody dzieci (Stasia i Nel)są bardzo ciekawe i trzymają czytelnika w niepewności jak się one zakończą.Z tej książki dowiadujemy się o zwyczajach i obyczajach innych ludzi.Dodatkowym atutem tej książki są przepiękne opisy przyrody.Książkę tę polecam innym i zachęcam do przeczytania.Warto przeczytać "W pustyni i w puszczy"..

W pustynii i w puszczy.

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraHenryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. W Sudanie trwa powstanie Mahdiego przeciw Egiptowi i Wielkiej Brytanii.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Pozwala na odkrywanie dzikich i tajemniczych miejsc jak i na poznawanie obcych kultur i historii narodów.Zadanie: dlaczego warto przeczytać powieść ,w pustyni i Rozwiązanie:moim zdaniem warto przeczytac powiesć 39 w pustyni i w puszczy quot , ponieważ gromadzi w sobie bardzo wiele ciekawych historii i mozemy sie dzieki niej bardzo wiele dowiedziec i nauczyc ukazuje ona m in odwagę rozum i mądrość stasia który odważnie broni małej nel i swych towarzyszy od wszelkich niebezpieczeństwPowieść została wydana w 1911 r., wcześniej ukazywała się w odcinkach w "Kurierze Warszawskim".. Ale powiedzie ć, Ŝe jest niegrzeczny, o czło-wieku, który wymordował ju Ŝ tylu ludzi, mo Ŝe tylko dziewczynka o śmioletnia, w sukience, ot!. Zawiera 16 pytań.. Co prawda nie każdy człowiek, zwłaszcza młody lubi je czytać, ponieważ "świat techniki" idzie do przodu, dlatego młodzież woli spędzać czas przed.. "W pustyni i w puszczy" to piękna, pouczająca opowieść o sile ducha, o przeciwnościach losu i ogromnej przyjaźni..

Czy książka w pustyni w puszczy jest ciekawa?

Inne tryby testu.. Czy uda Ci się nazwać drugoplanowych bohaterów "Władcy Pierścieni"?. Afryka.Spotkanie ze słoniem - opis przygody, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyHenryk Sienkiewicz: W pustyni i w puszczy Spis tre ści .. - Czy jest brzydki - nie wiem.. Udostępnij.. Ale "W pustyni i w puszczy" to taki wyjątek, wciągnęła mnie i nie żałuję bo warto było przeczytać.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: W pustyni i w puszczyTest do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. Skierowana do młodego czytelnika ukazuje szeroki opis realiów Afryki — jej kultury, konfliktów, a także przyrody.Słynny baobab z "W pustyni i w puszczy" Wszystko na temat: baobab W pustyni i w puszczy!. Ta książka jest lekturą szkolną i dobrze, bo moim zdaniem naprawdę warto przeczytać tę historię.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Wątek przyjaźni w powieści "W pustyni i w puszczy" Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim Jednym z ważniejszych motywów powieści "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza jest motyw przyjaźni jaka łączy parę głównych bohaterów - czternastoletniego Stasia Tarkowskiego i ośmioletnią Nel Rawlison..

Pytania zawarte w teście.Lista pytań z lektury W pustyni i w puszczy.

Suda ńczycy utrzymuj ą, Ŝe jest pi ękny.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Czytałam ją z wielkim zainteresowaniem.. Gebhr chciał przenocować.. Nawiązując do tematu rozprawki stwierdzam, że czytanie książek to bardzo dobry wybór.. Życzę miłego rozwiązywania.. Rozwiąż test.. 2011-10-02 16:07:01 Czy w książka pustyni w puszczy jest ciekawa?. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. O to jedna z nich: Była godzina piąta po południu.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. takiej - do kolan!Inazuma Eleven S03E73 Paląc się do walki z Lwami Pustyni!. Drzewo zostało opisane w powieści "W pustyni i w puszczy", a potem opisana tam historia trafiła do filmów, nakręconych na podstawie książki.. Baobab afrykański zafascynował powieściopisarza Henryka Sienkiewicza ().. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczyTest z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Przeżyli oni wiele przygód.. Wonder Woman 1984 - Głosowanie o filmie!Najbardziej kompletny test z lektury W pustyni i w puszczy jaki znajdziesz w sieci.. Skomentuj.. Z tej książki aż kipi wiedza jaką Sienkiewicz pragnął nam przekazać.W pustyni i w puszczy to lektura warta przeczytania.. Jego zwolennicy porywają dzieci inżynierów budujących Kanał Sueski - Angielkę Nel Rawlison i Polaka Stasia Tarkowskiego.Nigdy nie lubiłam czytać lektur, to jak czytanie na przymus..

2011-10-02 11:25:47 Czy podoba Ci się książka ,,W pustyni i w puszczy ''?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Odpowiedz.. Podczas czytania przygód Stasia i Nel bardzo dobrze się bawiłam przenosząc się wgłąb Afryki.. Opowiada o dwójce młodych ludzi, którzy muszą samotnie przebyć trudną podróż przez Afrykę.. Osko pisze: 13 listopada 2020 o 06:53 fajny film.Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Myślałam że będzie okropnie nudna a tutaj proszę niespodzianka.W pustyni i w puszczy to także niezwykła panorama ludów afrykańskich, począwszy od wyznających islam Arabów, Zanzibarytów (inaczej Zanzibarczyków) zamieszkujących wyspę Zanzibar, poprzez plemię Dangalów (z niego wywodzą się Mahdi, Fatma, Idrys i Gebhr), plemię Dinka (jego przedstawicielką jest Mea - posiadaczka najbardziej .Czy uważnie przeczytałeś/aś lekture W Pustyni i w puszczy?. wcale nie zacina, polecam wszystkim, a ,,W pustyni i w puszczy" to moja ulubiona książka/film (+,,Harry Potter) .. przypomniała mi się lektura "W Pustyni I Wpuszczy".. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraHenryk Sienkiewicz napisał ,,W pustyni i puszczy"jest to powieść przygodowa,która chciałabym polecić do przeczytania.Dlaczego?. Po drodze spotyka ich wiele przeciwności losu.. Ponieważ jest to książka akcji, przyciągnęła moją uwagę.. W pustyni i w puszczy to powieść podróżniczo-przygodowa, ma więc następujące cechy: bohaterowie: głównymi bohaterami powieści są Staś i Nel.. 2013-02-05 21:35:23Podobała mi się książka Henryka Sienkiewicza pt. '' W pustyni i w puszczy''.. Można się z niej wiele nauczyć.. Czy coś Ci się podoba czy nie musisz przeczytać i szczerze mówiąc nie czytałam lektur.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby.Test z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. Jak jakieś są.. Odpowiedz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt