Starożytność i średniowiecze sprawdzian

Pobierz

Uniwersalizm epoki: Ówczesna Europa dążyła do wyznaczania jednej wiary-chrześcijaństwa, miała wspólne zwierzchnictwo papieskie, język urzędowy (łacinę i zwierzchnika świeckiego (zwierzchnik cesarstwa rzymskiego narodu niemieckiego).. 1096 - 1292 - początek i koniec wypraw krzyżowych b. 1096 - 1492 - początek wypraw krzyżowych i odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba c.. Walka mogła dla niego bez jego ujmy kończyć się klęską i śmiercią, tak jak rzecz się miała z Rolandem.Legenda rozwinęła się w średniowieczu i opowiadała o świętych, apostołach i męczennikach.. W dawniejszej literaturze przedmiotu zwykło się przyjmować, że antyk oznacza historię i kulturę krajów basenu Morza Śródziemnego, a w szczególności Grecji i Rzymu.Starożytność, średniowiecze.. 476 - 1453 - upadek Cesarstwa Rzymskiego i zdobycie KonstantynopolaOdpowiedź c Komentarz Umowną [.. ]Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Czy ma ktoś sprawdzian z historii starożytność i średniowiecze klasa gimnazjum?ŚREDNIOWIECZE.. W państwach, w których panował, władzę monarszą stopniowo ograniczano na rzecz stanówZobacz 1 odpowiedź na zadanie: Czy ma ktoś sprawdzian z historii starożytność i średniowiecze klasa gimnazjum?pilne!z góry dziękiPytanie 1 /39.. .Podróże w dziejach.. Rozdziały 1.-12.. Świat Biblii; Średniowiecze; Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na działy według epok historycznoliterackich, a te - na rozdziały odpowiadające najważniejszym .starożytność średniowiecze Historia starożytna Najnowsze ..

Starożytność i średniowiecze \ I.

Rozdział II Średniowiecze - część trzecia str. 189 - 220 Średniowiecze - część trzecia.III.. Grecja i Rzym; Starożytność.. Dostarczały również rozrywki.. - wyjaśnia znaczenie terminów: prehistoria, starożytność klasyczna, antyk - przedstawia różne metody liczenia czasu wykorzystywane na przestrzeni dziejów - wymienia najważniejsze cezury chronologiczneNajważniejsze daty od starożytności do XVI wieku.. Najstarsze dzieje Grecji - uwarunkowania naturalne starożytnej Grecji - transport i gospodarka Greków - cywilizacja minojska i jej osiągnięcia - cywilizacja mykeńska i jej osiągnięcia [TG] Mykeńczycy - wojna trojańska - "wieki ciemne" w dziejach starożytnej Grecjiustrój polityczny charakterystyczny dla późnego średniowiecza, powstały dzięki wyodrębnieniu zróżnicowanych grup społecznych, zwanych stanami.. Jeśli czegoś nie jesteś pewny(-a), zerknij na stronę z wiedzą o średniowieczu.. SPRAWDZIAN 1.. Funkcjonują dwa określenia epoki poprzedzającej w dziejach kultury średniowiecze.. Nowa Era • Sprawdziany • pliki użytkownika Sprawdziany-gimnazjum-liceum przechowywane w serwisie Chomikuj.plŚredniowieczne uniwersytety: - w Bolonii (Włochy) - najstarszy uniwersytet, powstał w 1088 roku, studiował na nim w końcu XV wieku Mikołaj Kopernik - w Cambridge (Anglia) - założony w 1209 roku, niemalże od swych początków rywalizował z Uniwersytetem w Oksfordzie - Akademia Krakowska - założona przez Kazimierza Wielkiego w 1364, w .Rozdział I Starożytność - starożytny Rzym str. 82 - 111 Starożytność - starożytny Rzym..

Starożytność i średniowiecze.

PL:Kilka słów na temat początków edukacji Głuchych w starożytności i średniowieczu.Tłumacz PJM - Piotr KrupaENG:A few words about the beginnings of Deaf educ.. Klucz odpowiedzi do sprawdzianów 1-4 Klucz odpowiedzi do sprawdzianów 1-4 Łukasz Kusiak Poznać przeszłość, zrozumieć dziś.ŚREDNIOWIECZE Ramy czasowe (daty umowne) początek - 476 - upadek Cesarstwa Rzymskiego koniec - 1453 - upadek Konstantynopola lub 1492 - odkrycie Ameryki lub 1450 - wynalezienie druku Średniowiecze trwa 10 wieków (ponieważ Polska wkroczyła na widownię dziejów w końcu X wieku - polskie średniowiecze jest o połowę krótsze).. Nie wszystkie produkty (często tylko te najlepiej sprzedające się w kategorii, np. Nauka ), więc sprawdź, czy istnieje test Migracje.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Test "Pierwsze cywilizacje" - grupa A. Zaloguj się, żeby mieć dostęp do zasobów.. #historia #matura #daty #starozytnosc #sredniowiecze #nowozytnosc.Odpowiedzi na trudne pytania z podręcznika.. Dopasuj odpowiedzi w prawej kolumnie do pytań w lewej.. Obok każdej postaci wpisz literę przyporządkowaną właściwemu archetypowi.. Co zapoczątkowało epokę starożytną?. Przerwij test.. Mare Integrans - Zbigniew Pilarczyk.. NazwaStarożytność i Średniowiecze • Historia • pliki użytkownika Imaginelife przechowywane w serwisie Chomikuj.pl..

Starożytność - średniowiecze.

Styl walki rycerstwa średniowiecznego O chwale rycerza decydowało nie tyle zwycięstwo, ile to, jak walczył.. P Zakres rozszerzony + podstawowy.. Postacie: I. Hektor -____ II.SPRAWDZIAN 1 h ROZDZIAŁ II: Starożytna Grecja 1.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Starożytność i średniowiecze.. Sprawdź i kup teraz w merlin.plParadygmaty gospodarki cz. I - starożytność i średniowiecze - YouTube.. Legendy były popularne w średniowieczu ponieważ przedstawiały wzorce godne do naśladowania.. Ułatwia nauczanie historii i realizację podstawy programowej dzięki .Średniowiecze, sprawdzian.. Część 1.. Rozdział II Średniowiecze - część druga str. 169 - 184 Średniowiecze - część druga.. Przeczytaj tekst i wykonaj związane z nim polecenia.. Polska: X-XVw.. Antyczny Rzym , Część 1.. Zakres rozszerzony.. Pierwsze cywilizacje.Zrozumieć przeszłość.. Klasa 1 część 1 na Uczę.pl.. Są to: Starożytność.. Starożytność i średniowiecze.. Test składa się z pytań o najważniejsze daty w historii od starożytności do XVI wieku.. Podręcznik do historii dla szkół ponadgimnazjalnych.. zdobycie umiejętności posługiwania się kamiennymi narzędziami ok. 3500 lat p.n.e. zdobycie umiejętności posługiwania się kamiennymi narzędziami ok. 3000 lat p.n.e. wynalezienie pisma ok. 3000 lat p.n.e. wynalezienie pisma ok. 3500 lat p.n.e.Powtórz swoje wiadomości na temat epoki średniowiecza, rozwiązując nasz test:) Daty wyznaczające początek i koniec epoki to: a..

Paradygmaty gospodarki cz. I - starożytność i średniowiecze.

Rozdział II Średniowiecze - część pierwsza str. 124 - 168 Średniowiecze - część pierwsza.. (0-2) Do podanych postaci z mitologii greckiej dobierz odpowiadające im archetypy.. Możesz łatwo porównać jakość tagu .. (starożytność i średniowiecze) Nr zadania 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Suma punktów Liczba punktów ZADANIE 1.. Starożytność i średniowiecze.. Podróże w dziejach.. Część 1" to podręcznik do historii dla szkół ponadgimnazjalnych do zakresu rozszerzonego, który obejmuje treści ze starożytności i średniowiecza.. 25.starożytność, średniowiecze, czasy nowożytne, epoka najnowsza, źródło historyczne - wymienia główne epoki historyczne.. pytania "rozsypane" odpowiedzi; Łacińska nazwa średniowiecza to:Sprawdziany dla kl.I (analiza tekstów źródłowych) Starożytność, Średniowiecze - Lech Trzcionowski, Leszek Wojciechowski.. \ Część 1.. Starożytność i średniowiecze , Zrozumieć przeszłość ZR , Historia , Szkoły ponadgimnazjalne , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plNazwa.. Czas trwania: Europa: V-XV w..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt