Streszczenie w pustyni i w puszczy

Pobierz

Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Przemi 37 pkt.. Matylda 22 pkt.. Ojcowie dzieci - inżynier Tarkowski i pan Rawlison przyjaźnili się.. Patrycja_123 94 pkt.. cirrus 165 pkt.. Filmy.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Quiz w Poczekalni.. Głównymi bohaterami są Polak - Staś Tarkowski oraz jego przyjaciółka - Angielka Nel Rawlison.. Akcja książki "W pustyni i w puszczy" rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Północno-Wschodniej Afryce.. Na krzyki Stasia, proszącego, by zwolnili, ponieważ Nel kręciło się w głowie - nikt nie reagował.Kiedy Sienkiewicz przystępował do pisania W pustyni i w puszczy, miał za sobą już 40 lat doświadczeń w pracy literackiej.. Nel poprosiła, by go nakarmić.Pustynia Libijska Pustynia Libijska była bardzo piękna.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza .W końcu zostały posadzone na wielbłądach.. "W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, Rozdział I Staś Tarkowski informuje swą ośmioletnią przyjaciółkę Nel o aresztowaniu Fatmy - żony dozorcy Smaina.. Zamierzają zabrać ze sobą dzieci.W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe..

Zwierzęta pędziły po pustyni jak wicher.

Z trudem znoszą uciążliwą podróż przez pustynię.Pani Oliver, która ma towarzyszyć dzieciom, zostaje ugryziona przez jadowitego skorpiona i nie może wstawać z łóżka.. Cinkutszeftotalny 52 pkt.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze W pustyni i w puszczy Henryka .. "W pustyni i w puszczy" Sienkiewicz zaczął pisać w 1910 roku i była to ostatnia jego powieść (zmarł sześć lat później).. Płyną kanałem, potem jadą pociągiem.. Pan Rawlison i pan Tarkowski, pracujący przy budowie Kanału Sueskiego, mają wyjechać na inspekcję robót prowadzonych przy całej sieci kanałów w okolicach miasta Medinet.. W Kairze dzieci spotykają się z rodzicami.Streszczenie - W Pustyni i w Puszczy.. i 5 d.y.p.lom.y pliss 2011-01-13 19:10:01W pustyni i w puszczy - streszczenie utworu Henryka Sienkiewicza.. Wyposażył dzieci w lekarstwo dla Nel oraz wiele innych rzeczy, dzięki którym udało im się przetrwaćW pustyni i w puszczy streszczenie na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. Na początku XX wieku zyskał miano jednego z najpopularniejszych pisarzy świata, a jego powieści tłumaczono na blisko 30 języków i wydawano w rekordowych nakładach.Sam autor czuł się jednak już wyraźnie przemęczony i wyeksploatowany..

"W pustyni i w puszczy" - streszczenie w pigułce.

W niektórych miejscach - tam, gdzie był dostęp do rzeki - rozciągały się wioski, położone w znacznej odległości od siebie.. Świetne uzupełnienie do opracowania.. poleca 79% 835 głosów.. cirrus 127 pkt.. "W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe - strona 2, Rozdział IV W Medinet klimat sprzyjał mieszkańcom.. Był to zielony, uprawny, urodzajny pas wzdłuż rzeki Nil.. Autorem powieści "W pustyni i w puszczy" jest Henryk Sienkiewicz nagrodzony w 1905 r. Nagrodą Nobla.. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Wszystko, co powinieneś wiedzieć o motywie przyrody występującym w utworze W pustyni i w puszczy.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Staś i Nel rozmawiają o aresztowaniu Fatmy, ciotecznej siostry Mahdiego i samym Mahdim.. Przez cały ten czas Staś bardzo troskliwie opiekuje się małą przyjaciółką.. Martix21 4 lata temu.. Udostępnij.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Po południu ruszyli w dalszą drogę brzegiem podzwrotnikowego lasu.. Sprawdź, ile pamiętasz!. MatyldA199 62 pkt.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze..

Querkos 104 pkt ...W pustyni i w puszczy ( streszczenie ) REKLAMA.

Karawana najpierw jechał wolno, by potem zwiększyć tempo.. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. (7/17) W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyChcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. Wydanie książkowe powieści ukazało się w 1911 r. Henryk Sienkiewicz jak nikt inny potrafił łączyć elementy historyczne z fikcją literacką.. Kacper5d 22 pkt.. Obaj pracowali dla kompanii Kanału Sueskiego.. Najlepsi w tym miesiącu Meh 478 pkt.. Główni bohaterowie, czternastoletni Staś Tarkowski i ośmioletnia Nel Rawlison, zostają porwani przez Beduinów i zawiezieni do Chartumu, gdzie swoją siedzibę ma Mahdi - przywódca powstania przeciwko Anglikom.. Chłopiec oddał sztucer Chamisowi i wszyscy ruszyli w kierunku Pustyni Libijskiej.. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 308 pkt.. Skomentuj.. Olivia16 102 pkt.. Ewela5678 37 pkt.. Treść.. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 304 pkt.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Drukowana była najpierw w odcinkach w "Kurierze Warszawskim" i innych czasopismach, by przeistoczyć się w wydanie książkowe w 1911 roku.W pustyni i w puszczy TEST..

Wyślij zgłoszenie ...W pustyni i w puszczy - streszczenie Streszczenie.

pinkiprof 52 pkt .69% Streszczenie książki "W pustyni i w puszczy" 72% Streszczenie książki "W Pustyni i w puszczy" - krótko; 75% W pustyni i w puszczy - streszczenie; 66% Streszczenie paru rozdziałów "W pustyni i w puszczy" 67% Streszczenie "W pustyni i w puszczy"Streszczenie do lektury,,W pustyni i w puszczy '' 2011-10-03 16:01:29 napiszcie mi streszczenie z lektury w pustyni i w puszczy spotkanie ze smaimem.prosze dam n.a.j.. Obydwoje dzieci samotnie wychowują ojcowie.. MayaUczySie123 66 pkt.. SAMUEL 198 pkt.. "W pustyni i w puszczy" - streszczenie w pigułce ostatnidzwonek.pl, Staś Tarkowski wspomina ośmioletniej Nel o aresztowaniu Fatmy - żony Smaina i siostry przywódcy powstania Mahdiego.. Czternastoletni Staś Tarkowski opowiadał swojej ośmioletniej przyjaciółce Nel Rawlison o aresztowaniu Fatmy, żony dozorcy Smaina, który zdradził egipskie władze i przyłączył się do Mahdiego.Streszczenie lektury W pustyni i w puszczy.. Staś i Nel zatem wyjeżdżają z Dinah.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Streszczenie "W pustyni i w puszczy".. Rozmawiają oni o Mahdim i Smainie, który się do niego przyłączył, zdradziwszy władze oraz o aresztowaniu jego żony.Filmy.. janusz1722 27 pkt.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Dojechali do wodospadu, dalszą drogę zamykała wielka skała.. Młodzi najpierw dokładnie obejrzeli namioty.Linde - charakterystyka • W pustyni i w puszczy Linde to umierający podróżnik, Szwajcar, spotkał go Staś podczas poszukiwania chininy dla chorej Nel..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt