Stulecie wojen klasa 4 sprawdzian

Pobierz

Kl. IV A i Kl. IV B SPRAWDZIAN Życie w średniowiecznym klasztorze Zadanie domowe .. Test wiedzy onlineHistoria 4. szkoła podstawowa historia klasa 4 Autorka: Joanna Mieszczyńska - Szkoła bez nudy Lekcja ma charakter projektu.. Bitwa pod Wiedniem rozegrała się w a) 1573 roku.. b) podarował papieżowi.Historia klasa IV XVII wiek - stulecie wojen (streszczenie tematu z podręcznika) - temat w podręczniku str.80-84 Proszę zwrócić szczególną uwagę na nowe pojęcia zaznaczone pogrubioną czcionką (z wytłumaczeniem w nawiasie).. W latach w Rzeczpospolitej Obojga Narodów rządzili władcy z dynastii Wazów.. Zaznacz P (prawda) lub F (fałsz).. Temat lekcji: XVII wiek Zaznacz P (prawda) lub F (fałsz).. Chorągiew turecką zdobytą pod Wiedniem Jan III Sobieski a) podarował żonie.. O sprawdzianie Praca klasowa została przygotowana standardowo w dwóch wersjach, A i B. Każda z wersji zawiera po 9 zadań do rozwiązania, a łącznie do zdobycia jest 45 punktów.historia historia polski 17wi3k 18n wiek barok Zestaw pytania do sprawdzianu Wiek wojen postacie pojęcia sprawdzian wiek wojen Wiek XVII - kluczowy wiek dla polskiej matrycy kultury szlacheckiej i chłopskiej14 Qs.. Dlaczego najaz szwedzki na Polskę w latach nazywany jest potopem szwedzkim?. Europa na początku XVI w. Europa na początku XVI w.. Która kolejność ich panowania jest prawdziwa: Jan Kazimierz - Władysław IV Zygmunt III Zygmunt III - Władysław IV - Michał Korybut Zygmunt III - Władysław IV - Jan Kazimierz Władysław IV - Jan Kazimierz - Michał Korybut.Stefan Czarniecki 2..

- stulecie wojen.

Wybudował ogromny statek, który ocalił Polaków przed potopem.. osłabienie pozycji Polski w Europie.. Od Piastów do Jagiellonów - powtórka.Agnieszka Martowicz.. b) Wojna trzydziestoletnia (1618- 1648) była pierwszą wojną ogólnoeuropejską i zarazem ostatnią wojną religijną w Europie.4.. b) tronu Rzeczypospolitej.. Prowadził wojnę podjazdową, która polegała na atakowaniu mniejszych oddziałów wroga.. TEMAT: XVII w.. - stulecie wojen.. Obrona Jasnej Góry i rola .. Powtórzenie wiadomości z karty pracy nr 3. zabawa.. Józef Brandt, Wyjazd z Wilanowa Jana Sobieskiego z Marysieńką, 1887, olej na płótnie, Muzeum Narodowe w Warszawie, domena publiczna.. Więcej o Szkoła z TVP: klasa 4.Strona: Test, Wojny i upadek Rzeczypospolitej.. Skutki wojen prowadzonych przez Rzeczpospolitą w XVII w.. Materiały służące do weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia, dostępne w formacie PDF przygotowane do wydrukowania.Wiek XVII - stulecie niekończącej się wojny - co powinieneś wiedzieć?. Sprawdzian wiadomości.. Pobieraj sprawdziany z historii do wydrukowania.Pytanie 1 /30..

XVII wiek - stulecie wojen Prawda czy fałsz.

Dowodził obroną Jasnej Góry.. Dodaj do mojej listy.. Realizuj ją w częściach z przerwą na odpoczynek.. Bolesław Chrobry i Zjazd w Gnieźnie.. TAK NIE a) W XVII - wiecznej Europie pokój panował tylko przez 7 lat.. Wojny ze Szwecją.Sprawdzian, który tutaj udostępniam dla klasy 4-tej dotyczy rozdziału III zatytułowanego Wojny i upadek Rzeczypospolitej w podręczniku wydawnictwa Nowa Era "Wczoraj i dziś".. c) 1683 roku.. a) W XVII - wiecznej Europie pokój panował tylko przez 7 lat.. Przerwij test.. Kim byli JanPomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Wczoraj i dziś dla klas: 4, 5, 6, 7, 8. b) 1673 roku.. Potop szwedzki i rola Stefana Czarnieckiego.. NOTATKI DO ZESZYTU: 1.. Zadanie domowe do tematu: Jan Zamoyski i złoty polski wiek Zadanie domowe do lekcji: XVII wiek - stulecie wojen Zadanie domowe na 8 marca do tematu: Czasy stanisławowskie Zadanie domowe na 15 .Przedmiotowe Zasady Oceniania Historia Klasa IV Strona 4 4.. Książka str.82.. Ocenę dostateczną otrzymuje uczeń, który spełnia następujące kryteria: 1) w zakresie wiedzy: a) wiedza ucznia jest wyrywkowa i fragmentaryczna, b) opanował podstawowe fakty i pojęcia pozwalające mu na rozumienie najważniejszych zagadnień.. Do podanych cyfr i liczb dopisz cyfry rzymskie: a) 3 - b) 5) - c) 8) - d) 11) -XVII wiek - stulecie wojen Czy osiągnęliśmy cel?.

TEST Wiek XVII - stulecie wojen.

Dział: Historia.. Polska utraciła niektóre ziemie (część terytorium).. Co wydarzyło się w Wiedniu w 1683 r?. Źródło: Krystian Chariza i zespół, licencja: CC BY 4.0.Sprawdzian "Z historią na Ty" - test sprawdzający - rozdział 1.. XVII wiek- stulecie wojen kl.4 Rysunek z opisami.XVII wiek - stulecie wojen.. b) Wojna trzydziestoletnia (1618- 1648) była pierwszą wojną ogólnoeuropejską i zarazem ostatnią wojną religijną w Europie.Kryzys Rzeczpospolitej w XVII w.. 60 seconds.Romuald Traugutt i powstanie styczniowe - Od Piastów do Jagiellonów - powtórzenie - teleturniej - XVII wiek - stulecie wojen - Odsiecz wiedeńska Społeczność Klasa 4 Stulecie wojen historia Moja lista Usuń z mojej listy.. 2 jednostki lekcyjne Cele lekcji (Nacobezu): omawiasz budowę średniowiecznego zamku omawiasz życie w .Wiek XVII - powtórzenie.. c) powiększenia majątku.. Sprawdzian wiadomości z kary pracy nr 3.MATERIAŁY DLA UCZNIÓW CUDZOZIEMSKICH KLASA IV Opracowała: Iwona Wierzbicka Karta pracy modyfikowana dla uczniów klasy IV - Określanie czasu.. Wyjazd Jana III Sobieskiego z Wilanowa.. Utrwalenie wiadomości 1.. Przyczyny wojen Polski ze Szwecją: Dążenie Szwecji do opanowania Morza Bałtyckiego z powodu szlaku handlowego Zachodniej Europy do Rosji, Dążenie Szwecji do kontroli na portami Bałtyckimi i czerpania zysków z handlu, 2.Kl..

Wiek XVII - stulecie wojen.

2) w zakresie umiejętności:TEST 10 RENESANS Wiek XVII - stulecie wojen.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 4.. Wiek XVII - stulecie wojen.. Lekcje i materiały z przedmiotu historia dla klasy 4.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.. Obejrzyjcie na Youtube: "Husaria - Polska Duma" rolę w wojnach ze Szwecją odegrał Stefan Czarniecki.. zniszczenie kraju, zrujnowanie miast i wsi, spadek liczby ludności.. Część 1.. Najważniejsze wydarzenie: wojna trzydziestoletnia (), ważna bitwa: pod Lützen (1632) Przyczyna wojny: walki pomiędzy protestanckimi państwami wchodzącymi w skład Rzeszy Niemieckiej (wspieranymi przez inne państwa Europy) a katolicką dynastią Habsburgów (i jej sojusznikami).


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt