Wyobraź sobie że przenosisz się na zielone wzgórze napisz opowiadanie twórcze

Pobierz

Plagiaty z internetu będą oceniane niedostatecznie.. ,Zdaje mi się -czytał w liście -że nazbyt często przyklejamy bliźnim jakieś etykietki ,a później ,powodowani wygodnictwem i lenistwem umysłowym ,nie rewidujemy .Na Zielonym Wzgórzu pozostali Ania i Mateusz.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym zmienisz historię ich życia, wykaż, że dobrze znasz lekturę.". Ania z chęcią zaczęła z nim rozmawiać.. wyobraź sobie, że przenisisz się do świata przedstawionego w powieści "krzyżacy" i nachwilę wcielasz się w rolę Juranta.. Okazało się, że mężczyzna posiada cudowny lek na jej problem - farbę do włosów, która miała zmienić ich kolor na kasztanowy.. Odpowiedź Guest.. Napisz ….. Napisz opowiadanie z dialogiem i elementami opisu na temat: Wyobraź sobie, że zamieszkałeś/aś na Zielonym Wzgórzu i tam poznałeś/aś Anię Shirley.. Jednak zauważyłem, że jest już późno I postanowiłem wracać do domu.. Zbrodnia rodzi zbrodnię.. about 10 years ago Język Polski Szkoła podstawowa.. Napisz opowiadanie twórcze na temat: Wyobraź sobie, że wehikuł czasu przeniósł Kopciuszka w XXI wiek.. Pożegnałem się z nim I .Ania z Zielonego Wzgórza - tematy wypracowań dla klasy VI 1.. Wykonajcie w Zeszycie ćwiczeń polecenia od 2/133 do 7/136.. Wieczorem oboje siedzieli w kuchni, kiedy nagle do kuchni wbiegła Diana.. Osadzić.. Wyobraź sobie, że Balladyna nie zdecydowała się zabić siostry.Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Polski from Guest..

Wyobraź sobie, że przenosisz się na Zielone Wzgórze.

"Wyobraź sobie, że losy Wacława i Klary potoczyły się inaczej.. Był wieczór.. Okazało się, że jej rodzice wyjechali do miasta, a młodsza siostra, Minnie, zachorowała na krup.. Należy napisać opowiadanie twórcze -do 06 maja , w MS Word, wysłać na mojego maila.. Opowiedz jakąś wspólnie przeżytą przygodę (pamiętaj, aby była związana z treścią lektury).. Z sierocińca w świat.. Nie chcąc wyjaśniać niczego bez siostry, postanowił zabrać dziewczynkę do domu.18.Wyobraź sobie, że znalazłeś się w mieszkaniu narratora i udało Ci się otworzyć dolną szufladę.. Zredaguj opowiadanie, w którym opiszesz dalszy przebieg wydarzeń z udziałem bohaterów książki Danuty Bieńkowskiej pomocy na jutro !. Temat 2.. Wyobraź sobie, że Ania nie trafia do Cuthbertów, tylko do zupełnie innej rodziny.Po słodziutkim podwieczorku Ania z Dianą opowiadały mi, jakie ich przygody spotkały.. Czas znaleźć odpowiednią karierę!. Napisz opowiadanie, w którym zjawa opowie, jak odmienił się jej los.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.Wyobraź sobie że możesz przenieść sięna jeden dzień do Mirmiłowa.. Na temat: wyobraź sobie spodkanie Zofii Wańkowicz (lektura ,,ziele na; Wyobraź sobie, że losy bohaterów "Świtezianki" potoczyły się inaczej.. Dziewczynki pobiegły na Sosnowe Wzgórze..

Wyobraź sobie że znalazłeś się w baśnioborze.

Ubierała się skromnie, ale gustownie.. Cud wigilijnej nocy.Zapoznajcie się z przykładowym opowiadaniem na podstawie baśni o Kopciuszku (podręcznik str.217).. Napisz opowiadanie.. Nie znosiła tych sukienek, które nosiła po przyjeździe na Zielone Wzgórze.. Tematy opowiadania o charakterze twórczym 1.. Wcielając się w tę postać napisz opowiadanie w pierwszej osobie z dialogiem o swoim pobycie na Zielonym Wzgórzu.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.Przykładowe opowiadanie: Wyobraź sobie, że podczas obrzędu dziadów ponownie pojawił się duch Zosi.. Zaczynajmy.. Wówczas zaopiekowała się nią biedna rodzina państwa Thomas.. (rozprawka) 2.. Napisz opowiadanie o waszej wspólnej przygodzie, podczas której bohaterowi temu przyznano tytuł Przyjaciela Mądrości.. Napisz współczesną wersję baśni o tej bohaterce.Wyobraź sobie , że Daniel postanowił zastosować się do rady babci.. Wyobraź sobie że dwoje wybranych bohaterów Syzyfowych prac spotyka się po kilku latach od.. Gdy dziewczynka podrosła pomagała w opiece nad ich czwórką dzieci.Pani Małgorzata opuściła Zielone Wzgórze, pragnąc jak najszybciej opowiedzieć znajomym o "szalonej" decyzji Cuthbertów.. Napisz jak go spędziłeś i z jakimi bohaterami spotkałeś się osobiście.Kiedy pewnego dnia do drzwi domku na Zielonym Wzgórzu zapukał handlarz, Mateusza ani Maryli nie było w domu..

Wyobraź sobie ze spotkałeś się z jednym z bohaterów "syzyfowych prac".

Nie ma winy bez kary.. Napisz pracę na komputerze i prześlij na adres mailowy: doLosy Ani Shirley.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 150 słów.. Wcielając się w tę postać napisz opowiadanie w pierwszej osobie z dialogiem o swoim pobycie na Zielonym Wzgórzu.Askly | wyobraź sobie, że przenisisz się do świata.. Urodziła się w rodzinie nauczycielskiej.. Napisz opowiadanie na minimum 2 strony w zeszycie!. Ania szybko zgodziła się na jej kupno.Anna Shirley główna postać lektury ,,Ani z Zielonego Wzgórza "Ania urodziła się w Nowej Szkocji.Wcześnie straciła rodziców,którzy byli nauczycielami.Po śmierci rodziców została przygarnięta przez ubogą sprzątaczkę i jej męża pijaka,żyła w bardzo trudnych warunkach.Gdy trafia na Zielone wzgórze ma 11 lat i opiekuje się nią rodzeństwo Maryla i Mateusz Cuthbert.Zadanie: wyobraź sobie, że nagle przenosisz się do warszawy w czasy ii wojny światowej napisz opowiadanie o akcji przeprowadzonej wraz z bohaterami książkiPraca na wybrany temat (rozprawka lub opowiadanie twórcze): 1.. Spędzałem go ze swoim przyjacielem Tomkiem.. 19.Wyobraź sobie, że trafiasz do środkowej szuflady.. Wyświetl intro (tytuł, okładka, opis)WYOBRAŹNIA - ZADANIA TWÓRCZE (WIZUALIZACJA LITERATURY I OŻYWIANIE SŁOWEM OBRAZÓW) Przyjrzyj się … i wyobraź sobie, że jesteś postacią na obrazie (że znalazłeś się w malarskim pejzażu)..

Podcz; Napisz opowiadanie twórcze.

Napisz opowiadanie twórcze, w którym opowiesz swoją przygodę z Anią Shilrey, a jednocześnie wykażesz się dobrą znajomością lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".Ania z Zielonego Wzgórza - tematy wypracowań dla klasy VI.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz II część Dziadów Adama Mickiewicza.. Ania to drobna, chuda dziewczynka.. Uzasadnij słuszność tej opinii na podstawie Balladyny.. Przed przybyciem na Zielone Wzgórze Ania Shirley nie miała łatwego życia.. Praca domowa na ocenę.. Rada babci.. PRACE (podpisane imieniem i nazwiskiem w tytule wiadomości) PRZEŚLIJCIE NA ADRES: ź sobie, że.. czyli prawie-półmetek-roku.. dokąd zmierzasz Frądo.pl?Drugi temat brzmiał: "Wyobraź sobie, że jeden z bohaterów literackich z lektury obowiązkowej przeniósł się do Twojego świata.. Przedstaw sytuację zaczynającą się od słów "w chwili, gdy Jurant" a kończącym się słowami "oddałem wszystko".2.. Dzień tak szybko minął, że te opowieści trwały aż do kolacji.. Rozwiąż ten test, aby odkryć cechy zawodowe, które najczęściej prezentujesz, i dowiedzieć się, w jakich obszarach kariery byłbyś najbardziej odpowiedni.. Napisz opowiadanie o zdarzeniu, które przeżyłeś razem z miłą i młoda parą.. Chciała mieć sukienkę z bufiastymi rękawami.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Jej rodzice zmarli na febrę, gdy Ania miała zaledwie trzy miesiące.. Uzasadnij słuszność twierdzenia, odwołując się poznanych dramatów.. Odwołaj się do komedii A. Fredry.. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową".Test kariery - znajdź idealną pracę.. Ja i Ania poszłyśmy odprowadzić Dianę do domu a później szybko pobiegłyśmy na Zielone Wzgórze.- Byłem tam cały dzień!. Posiadała duże, szarozielone oczy, zadarty nosek, piegi i rude, długie włosy.. (przemówienie, monolog, opowiadanie twórcze).Napisz pracę, w której rozważysz, czy warto żyć w zgodzie z otoczeniem.. A gdyby Mateusz jednak przywiózł chłopca?. Wyobraź sobie ,że jeden z bohaterów Pana Tadeusza przeniósł się do współczesności .Napisz.. Wyobraź sobie, że losy bohaterów "Świtezianki" potoczyły się inaczej.Następnie trafiła do sierocińca, a z niego na Zielone Wzgórze.. Tymczasem Mateusz dojechał na stację i dowiedział się, że zamiast chłopca czeka na niego mała, chuda i rudowłosa dziewczynka.. A gdyby Mateusz jednak przywiózł chłopca?. Napisz opowiadanie; wyobraź sobie, że jednak doszło do pojedynku czesnika z rejentem.Napisz opowiadanie twórcze.. Napisz opowiadanie, w którym zmienisz historię ich życia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt