Testy i quizy kordian słowackiego

Pobierz

Rozwiązując test z lektury Kordian mamy do czynienia z człowiekiem w gruncie rzeczy słabym, chwiejnym, wyzutym z prawdziwej odwagi, spętanym przez ograniczenia i ulegającym histerii.. Utwór jest polemiką z niehonorową walką o niepodległość.. Zdążyć przed Panem Bogiem.. 19.Czym skusił Kordian "piękną Włoszkę", by z nim uciekła konno przed wierzycielami?. W przypływie pasji wyjmuje nóż i przykłada sobie do gardła.. Utwór jest polemiką z niehonorową walką o niepodległość.. Test ze znajomości fabuły książki Juliusza Słowackiego pt. Kordian.. Kordian podczas swojej podróży spotyka Mefistofelesa.. Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z języka polskiego z lektury "Kordian" J. Słowackiego.12 pytań z kultury dla rezolutnych optymistów.. Przedwiośnie.. Link ze spektaklem będzie aktywny do 11 .Przyczyny porażki tytułowego bohatera dramatu J. Słowackiego "Kordian" Napisano: 27.03.2013 09:01.. Test składa się z 18 pytań.. Uważa się go za próbę rozrachunku Słowackiego z moralnymi i politycznymi problemami Polaków po 1830 r., stanowi też udaną polemikę na gruncie ideowo-artystycznym z Adamem Mickiewiczem.Różowy, różany, róże.. wbrew pozorom quiz nie tylko dla kobiet Trudność quizu polega na różnorodności podjętych tematów..

... rozwiązując kolejne quizy.

Kojarzysz sporo faktów, ale nie jest idealnie.. Tweetnij.. 9 / 12. wikipedia.org.przemianą Kordiana postawami księcia Konstantego zamachem na cara wszystkie odpowiedzi są prawdziwe : 1.. Fałsz Prawda : 2.. Test z treści "Kordiana" Król Edyp.. :) Quizy wiedzy Ulubione Losuj.. Przedwiośnie.. Wesele.. Jego wyobrażenia i ciągłe zastanawianie się sprawiają, że wciąż tkwi w miejscu.Rozwiązanie.. Ludzie bezdomni.. Siedzi z boku, nie odzywając się ani słowem.. Twój wynik: Dobry.. Testy z epok.. Ta doktryna etyczna uznaje przyjemność bądź unikanie przykrości za najwyższe dobro, cel życia i naczelny motyw ludzkiego postępowania.Twój wynik: Średni.. Podziel się wynikiem: Podziel się.. Ile lat ma Kordiana gdy go poznajemy?. alternatives.Tak jest w dziełach Mickiewicza, ale również w utworach Słowackiego.. A. brylanty, B. pocałunki, C. pierścień zaręczynowy, D. majątek rodowy, E. złote podkowy.. Humorystycznie i złośliwie podsumowuje hipokryzję polskich możnych.. WięcejGeneza utworu i gatunek.. Z tak doskonałym poziomem wiedzy oraz znakomitą pamięcią sukces masz gwarantowany.. Niewiele ci brakuje, aby uzyskać maksimum punktów.Który szczyt był miejscem przemiany duchowej Kordiana, bohatera utworu Juliusza Słowackiego?. Pan Tadeusz.. Podejmuje się samobójczej inicjatywy przeprowadzenia zamachu.. Kordian miał wiernego sługę Jana..

Zgłoś uwagę do testu: Inne testy w tej kategorii: Test Witold Gombrowicz Ferdydurke.

Nad Niemnem.. Mendel Gdański.. "Kordian" online z Teatru Narodowego w reż. Jana Englerta na YouTube.. Na kanale Teatru Narodowego (TN) na YouTube 9 stycznia o godz. 19 odbędzie się premiera rejestracji "Kordiana" Juliusza Słowackiego, którego na scenie narodowej zrealizował Jan Englert.. Zdążyć przed Panem Bogiem.. Świętoszek.. Rozwiązując test z lektury Kordian mamy do czynienia z człowiekiem w gruncie rzeczy słabym, chwiejnym, wyzutym z prawdziwej odwagi, spętanym przez ograniczenia i ulegającym histerii.. Quizy Quizy historyczne Quizy geograficzne Matura Test na inteligencję Testy psychologiczne Testy z lektur Quizy dla dzieci .Juliusz Słowacki Kordian .. Wszystkie lekcje, fiszki, quizy, filmy i animacje są dostępne po zakupieniu subskrypcji.. Zbrodnia i kara.. Wskaż zdanie prawdziwe: answer choices.. Zbrodnia i kara.. Czy szybko odgadniesz, co łączy te dziedziny kultury?. Pan Tadeusz.. W scenach z Laurą i w lirycznym wyznaniu na Mont - Blanc, Kordian używa stylu poetyckiego nasączonego metaforą.Jana Englerta na YouTube - Dziennik.pl.. Głównym bohaterem dramatu jest Kordian, młody mężczyzna, który w obliczu zawodu miłosnego, zastanawia się nad losem swoim oraz losem ojczyzny.. Test składa się z 18 pytań.. Opowiadania.. Akt I "Kordiana" rozgrywa się w Londynie i Dover.. Test Jądro ciemności Joseph Conrad.wikipedia.org..

#kordian #romantyzm #lektura #lekturaszkolna.18.Jak ma na imię "piękna Włoszka", której brylanty przegrał Kordian w karty?

Sprawdźmy!. Szewcy.. Część pierwsza trylogii.. Brawo, to niezły wynik.. Partie monologowe Kordiana, zwłaszcza "improwizacja" zdradzają jego przeżycia wewnętrzne, bądź też są bardziej "programowe", gdy bohater uzasadnia swoje zapatrywania..

Akt I "Kordiana" rozgrywa się w Londynie i Dover

.. Nad Niemnem.. Jego wyobrażenia i ciągłe zastanawianie się sprawiają, że wciąż tkwi w miejscu.Pogrążony w licznych rozterkach Kordian test energicznego spiskowca zawala na całej linii, nie będąc w stanie pokonać swoich wewnętrznych słabości i lęków, poddając się obawom wyolbrzymionym przez wyobraźnię.. Tags: Report Quiz.Spisek koronacyjny.. Wiersza Juliusza Słowackiego pt. "Testament mój" .. Quizy Quizy historyczne Quizy geograficzne Matura Test na inteligencję Testy psychologiczne Testy z lektur Quizy dla dzieci Quizy piłkarskie Quiz wiedzy o Polsce Zagadki Zagadki logiczne Quizy o .. Kordiana poznajemy jako 16 - letniego młodzieńca.. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z języka polskiego z lektury "Kordian" J. Słowackiego.. Kordian to dramat romantyczny autorstwa Juliusza Słowackiego.Darmowy quiz: Test z lektury "Kordian" Juliusza Słowackiego w kategorii LiteraturaQ..

W tej lekcji: charakterystyka Kordiana, ... Dla Ucznia nauka liceum nauka zdalna portal edukacja technikum Nowa Era sprawdzian fiszki quizy nauka zdalna.Juliusz Słowacki Kordian - opracowanie.

Kordian to dramat romantyczny autorstwa Juliusza Słowackiego.. Testy z wiedzy o języku.. Dojrzewanie głównego bohatera.Kordian to dramat Juliusza Słowackiego, typowe dzieło okresu romantyzmu.. Uosobieniem tych młodych ludzi biorących udział w powstaniu listopadowym, jest główny bohater o imieniu Kordian.Quiz dla wszystkich, którzy kochają książki!. W dramacie Juliusza Słowackiego pt. "Kordianie" poeta opisuje pokolenie podejmujące walkę o wolność.. 20.Kto żegnał Kordiana słowami:Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego.. d) Trzecia Osoba Prologu.Test z "Kordiana" Juliusza Słowackiego.. Przypomnij sobie podstawy i spróbuj wykonać test raz jeszcze.. Po podróży po Europie dochodzi do wniosku, że Polska powinna złożyć Europie ofiarę, którą powinna być walka z wrogiem, którym jest zaborca.Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego.. Pobierz test.. trzynastoletniego młodzieńca czternastoletniego młodzieńca piętnastoletniego młodzieńca szesnastoletniego młodzieńca : 3.Test z "Kordiana" Juliusza Słowackiego.. Testy z epok.. "Stepy akermańskie" Mickiewicza.. Polemika z mesjanizmem.. Testy z wiedzy o języku.. Świętoszek.. "Smutno mi Boże" Słowackiego.. W ten sposób Słowacki pochyla się nad analizą przyczyn klęski powstania listopadowego i zastanawia nad charakterem i mentalnością samych powstańców.Juliusz Słowacki: Kordian - pytania do lektury.. Lalka.. Kordian to dramat romantyczny napisany przez Juliusza Słowackiego, wydany anonimowo w Paryżu w 1834 r. Miał być odpowiedzią na III część Dziadów Mickiewicza.. Literatura, sztuka, muzyka, film.. Wesele.. Akt I kończy się informacją o próbie samobójczej Kordiana.. Ludzie bezdomni.. "Dajcie mi proch zamknięty w narodowej urnie, Z prochu lud wskrzeszę (.). Z przebudzonych rycerzy zerwę całun zgniły, Wszystkich obwieję nieba polskiego błękitem, (.)". - słowa te wypowiada: a) Pierwsza Osoba Prologu.. Testy z umiejętności pisaniaTak jest w dziełach Mickiewicza, ale również w utworach Słowackiego.. "Cierpienia Młodego Wertera" Goethego.. Odpowiedz poprawna: a) - czytaj wyjasnienie.. Co robi Kordian podczas spotkania spiskowców w lochach pod kościołem?. Opowiadania.. Lalka.. Test zawiera 19 pytań..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt