Test wiedzy z dziadów cz 2

Pobierz

Dziady cz. II - test znajomości lektury Test znajomości lektury Dziadów cz. II.. Tutaj test ze znajomości tej lektury, niektóre pytania są trudne, inne łatwe.. Część III Dziadów A. Mickiewicza powstała w: Wilnie.. Test ze znajomości Dziadów cz. II Adama Mickiewicza.. a)z modlitwy Ewy.. A. Mickiewicza Test sprawdzaj ący znajomość lektury- kl. I gimnazjum Adam Mickiewicz, Dziady cz. II Grupa 2 Zaznacz poprawną odpowiedź.. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie.. c) małego dziecka.. Z której sceny Dziadów cz. III pochodzą następujące słowa: "Nasz naród jak lawa.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi".Jedna z trudniejszych lektur, i jak nam wiadomo wielu uczniów nie czyta jej dokładnie.. Z której sceny pochodzi ten znany cytat: "Ty nie ojcem świata, ale…Carem!". Część III Dziadów A. Mickiewicza powstała w: a/ Wilnie, b/ Paryżu, c/ Kownie, d/ Dreźnie 1.. Dziękujemy za rozwiązanie testu.. c) dwa ziarnka gorczycy.. Masz 5 minut na rozwiązanie testu.. "Dziady cz. II - Przetestuj swoją wiedzę - Quizy, testy online.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Dziady cz. II Adama Mickiewicza.. b) Upiór.. Test składa się z 12 pytań.. Powiązane z testem z Dziadów cz. II.Adam Mickiewicz - Dziady część II.. b) Są dziwy w niebie i na ziemi, o których nie śniło się waszym filozofom c) Dziady nie mają motta.Super!.

b) Noc dziadów.

Stwórz fiszki.Zapalić wódkę.. 1) Motto do Dziadów brzmi: a) Ciemno wszędzie, głucho wszędzie.. A)Konrad- Widmo - Gustaw B)Widmo -Gustaw - Konrad C )Upiór- Konrad-Gustaw 3.Podaj 3 miejsca akcji w,, Dziadach cz. III" 4.Podaj nazwy 2 związków, których prześladowani członkowie są bohaterami utworu?. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Test ze znajomości Dziadów cz. II Adama Mickiewicza.. Która odpowiedź opisuje ostatnie, niespodziewane widmo młodzieńca w II części ,,Dziadów''?. Zapraszam do rozwiązania.. Test z lektury "Dziady, część II" (Adam Mickiewicz).. - studia w Warszawie z klp.pl - Dziady cz.b) dawnego dziedzica.. Tagi dla tego testu: lektury mickiewicz, dziady,Dziady cz. II - Przetestuj swoją wiedzę - Quizy, testy online.. b) jedzenie i picie.. "Podajcie mi garść kądzieli, Zapalam ją; wy z pośpiechem, Skoro płomyk w górę strzeli, Pędźcie go z lekkim oddechem.. "Dziady" cz.Piosenkę w IV cz. "Dziadów" - "Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, I noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy" śpiewa: "Dziady" cz. II i IV zostały wydane w: W III cz. "Dziadów" w widzeniu Księdza Piotra konfrontacja ostatniego okresu Polski - z obrazem króla: W polemice księdza z Gustawem w IV cz .Zestaw: "Dziady cz. III"..

Obrzęd dziadów był obchodzony.

Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże:2.Jakie przeobrażenie bohatera występuje w dramacie?. Reżyserem.J.POLSKI sprawdzian z III części ,,Dziadów" Zad 4. wymień 3 bohaterów sceny ,, salon warszawski" którzy są patriotami a) b) c) Zad 5.. Określona kategoria grzechów pociąga za sobą rodzaj kary.. c) z widzenia księdza Piotra.. Dnia 26 stycznia 2011 roku w Domu Kultury w Busku Zdroju mieliśmy okazje z całą klasą obejrzeć spektakl II części " Dziadów " będący inscenizacją dramatu Adama Mickiewicza.. W nazwie obrzędu słowo "dziady" znaczy tyle co:Kamila Popielińska, Test sprawdzający znajomość "Dziadów cz. c) Święto Zmarłych.. b) z Wielkiej Improwizacji.. Jaki jest nastrój dramatu.Rozwiąż test.. Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi:" answer choices.. Wyrazicielem tych przekonań jest w utworze chór wieśniaków.. Sprawdź!
*Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym znaczkiem dostajesz zero punktów.. Powiązane z testem z Dziadów cz. II.. Co to będzie, co to będzie?. Test dla tematu: Dziady cz. II (A. Mickiewicz).. Przetestuj swoją znajomość Dziadów część II.1.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. b) Nowy Rok.. Przetestuj swoją znajomość Dziadów część II.Q..

Noc dziadów.Sprawozdanie ze spektaklu "Dziady" cz II.

» Strona główna » Język polski » Romantyzm » Dziady cz. II.. Pobierz test.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. d) z opowiadania Adolfa o Cichowskim.. Reprezentowana tu moralność wynika z ludowych przekonań o winie i karze.. d) Guślarz.II cz. Dziadów to utwór o charakterze moralnym.. Jak miała na imię Dziewczyna, za życia najpiękniejsza we wsi?. 1. za odpowiednik obrzędu Dziadów można by uznać: a) Wielkanoc.. Rozwiąż test.. a) w Dzień Wszystkich świętych b) w Dzień Zaduszny c) W wigilię Dnia Zadusznych d) w oktawie Święta Wszystkich Świętych 2.. Trwa ładowanie danych.. Dziady cz.klasa 7 Lektury obowiązkowe.. c) scena więzienna.. Sprawdź swoją wiedzę!. Nie ma winy bez kary.. d) nieszczęśliwej dziewczyny.. » Strona główna » Język polski » Romantyzm » Dziady cz. II.. Brakuje odpowiedzi.. O tak, o tak, daléj, daléj, Niech się na powietrzu spali.. Stwórz test.. Cierpiącym duszom należy pomóc w osiągnięciu zbawienia.. Rozpocznij test.. answer choices Był on blady, wystraszony, prosił tylko o wodę i 2 ziarna gorczycy.II (A. Mickiewicz) - Test - Język polski - Opracowania.pl.. Z której sceny Dziadów cz. III pochodzą następujące słowa: "Nasz naród jak lawa.. d) trzykrotne odmówienie modlitwy.. Czas na odpowiedź: 10sekund.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Dreźnie.. Sprawdź swoją wiedzę z Dziadów!Test zawiera 23 pytań..

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.Szczegółowy test z wiedzy o lekturze Dziady cz. 2 - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraII.

Przewiń.. Zaznacz właściwą odpowiedź i odpowiedz na pytania.. Co okazało się wybawieniem dla dwojga pokutujących dzieci - Józia i Rózi?. Trwa ładowanie danych.. Dziady cz.Sprawdzian ze znajomości i zrozumienia lektury "Dziady" cz. II A. Mickiewicza.. 5.Wskaż po 3 bohaterów historycznych ze sceny I i 3 ze sceny VIIPlik DZIADY CZ. 2 SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI.doc na koncie użytkownika lukizal06 • Data dodania: 27 paź 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi:" a) Pan Senator.. Co wiesz o tej lekturze?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt